Rola rodzica w wychowaniu dzieci

Rodzice są pierwszymi znaczącymi osobami w życiu pociechy, dostarczają wzorów zachowania, wywierają wpływ na jego późniejsze postawy. Co zrobić aby wychowanie dzieci było łatwiejsze.
Rzadko dajemy dziecku prawo, by miało zły dzień. Ja mogę mieć taki dzień, ty możesz, dlaczego dziecko nie. Nasza pociecha też może. Dlaczego nie dajemy takiego przyzwolenia dziecku. Jeśli zdamy sobie z tego sprawę i wprowadzimy taką innowację życie stanie się łatwiejsze a poprzez to wychowanie dzieci stanie się przyjemnością.

Czasem wymagamy od pociechy za dużo. Gdy powtarzamy, że jest głupie to maluch zaczyna w to wierzyć i jest to początek niskiego poczucia własnej wartości. Z takim poczuciem twoje dziecko wejdzie w dorosłe życie. Przecież nie to chcesz osiągnąć, to nie jest twój cel.

Niedorajda, głupek, primadonna, uparciuch to tzw. „Etykietki”, które często w sposób nieświadomy przyczepiamy naszym dzieciom. Chcemy cię przed tym przestrzec tak aby wychowanie dzieci, twoich dzieci stało się przyjemnością, było łatwe i przede wszystkim byś odniósł zamierzony efekt.

Uzupełnienie z Wikipedii:
~GetWIKI(Wychowanie)~