Napój Mądrości

autorem artykułu jest Danuta Wachowska

Napój Mądrości

Każde ziemskie stworzenie potrzebuje do swojego życia wody, łącznie z Ziemią. Ziemia bez wody pęka i tworzą się rozpadliny. Zeschnięta ziemia nie może dawać życia żadnej roślinie. Woda powoduje, że ziemię można dowolnie urabiać. Nadawać jej kształty.
Już małe dzieci wiedzą, że aby ulepić formy z piasku, potrzebna jest woda ( mokry piasek). Z suchego piasku żadna forma nie powstanie. Piasek rozsypie się. Woda jest konieczna do tworzenia. Woda zlepia i tworzy właściwy kształt.

Źródłosłów słowa „wy – kształcenie” oznacza człowieka odpowiednio ukształtowanego przez naukę. Nauka daje mądrość i buduje intelekt. Podobnie jak woda uplastycznia i tworzy kształty. Woda kształtuje powierzchnię Ziemi. Suchość rozprasza i usztywnia.

Młody człowiek pod wpływem uczenia w szkołach, kształtuje swoją osobowość. Nabiera mądrości. Im więcej się uczy, tym subtelniejsze przybiera kształty jego osobowość. Bez wykształcenia człowiek jest jak ociosany kołek – wstępnie i prymitywnie ukształtowany.

Brakuje mu odpowiedniego szlifu i gładzi, która pochodzi od wiedzy. Kamienie rzeczne są zawsze gładkie. Woda stale obmywając je wygładza ostre i kanciaste kształty. Woda tworzy okrągłe i subtelne powierzchnie. Wszystko poleruje.

Podobnie jest z człowiekiem. Pod wpływem wody, która jest najważniejszym aspektem w naszym ciele, gdyż stanowi około 80% masy ciała, kształtowana jest osobowość. Żywiołowi wody na poziomie mentalnym odpowiada ukryta mądrość.

Dokładna analiza żywiołów i odpowiadających im energii, emocji i uczuć, jest opisana w mojej książce „Symfonia Przebudzenia” . Poznanie siebie jest największą mądrością jaką człowiek może osiągnąć na tym świecie.

Poznanie siebie jest drogą do swojej skarbnicy wiedzy, do nieograniczonego potencjału mądrości, ukrytego wewnątrz każdego atomu ciała. Ten skarb, który nosimy w sobie jest zakopany ( pod zasłoną). Odkrycie skarbca wewnątrz ludzkiej Istoty jest największym spełnieniem i odnalezieniem zakrytego przed wiekami skarbu.

Odkrywanie skarbu, to uczenie się, kształtowanie siebie na wzór boskości. Jesteśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga. Żyjemy w zasłoniętym uświadomieniu i o tym nie wiemy. Już czas sobie przypomnieć i zacząć odkopywać ukryty skarb, spod zasłon ciemności i ignorancji.

Kosmiczne deszcze, które coraz bardziej obmywają naszą Ziemię, niech obmyją nasze umysły, aby mogły wzrastać do świadomości kosmicznej.

Człowiek, który nie chce się uczyć jest jak przedszkolak. Nie rozwija się. Jego umysł ma poziom dziecka przed – szkolnego, pytającego o wszystko. Owładnięty swą podświadomością, która ma rozum 4 – letniego dziecka, jest całkowicie od niej uzależniony. Staje się niewolnikiem „ego” i ślepo wykonuje jego rozkazy. Podobny jest do skarłowaciałej rośliny, która zatrzymała się w rozwoju przy samej ziemi.

Życie jest wzrastaniem a nie postojem. Do wzrastania potrzebna jest woda czyli mądrość w człowieku. Każda roślina czy zwierzę kieruje się instynktem mądrości i poprzez to wzrasta.

Człowiek jako istota rozumna potrzebuje do swojego wzrostu, oprócz tężyzny ciała, ukształtowania umysłu. Umysł odróżnia ludzi od świata roślin i zwierząt. Instynkt, emocje i niskie uczucia przynależą do świata roślin i zwierząt. Człowiek kształtując swoją osobowość wyrasta ponad nie.

Radość jest nagrodą za rozwój osobisty i kształtowanie swojej boskiej Istoty.

Cierpienie jest karą za stagnację, za brak postępu.

Z systemu emocji trzeba przejść w sferę intuicji i słuchać swojego wewnętrznego głosu. Jest on najlepszym Nauczycielem i Przewodnikiem.

Życie dając nam choroby i problemy zmusza nas do zmiany poziomu mentalnego. Inaczej zawsze będziemy niewolnikami swojego „ego” i związanych z nim programów podświadomości. Myślenie koncepcyjne jest funkcją podświadomości. Wzmacnia ego. Tworzy mentalny chaos informacyjny w mózgu. Tak powstaje depresja jako zaplatanie w sobie. Brak drogi wyjścia.

Natomiast cel życia jakim jest rozwój osobisty, osłabia „ego” i wznawia intuicję. Woda jest najlepszym środkiem myjącym. Oczyszcza ciało i umysł. Mądrość usuwa programy podświadomości i wprowadza na ich miejsce światło.

Życie jest światłem – jak mawiał prof. W Sedlak.

Ze światła wszystko powstaje. Człowiek oświecony jest pełny światła i niezwykle twórczy. Umysł tworzy sam z siebie niepowtarzalne dzieła. Dokopał się do swoich skarbów mądrości.

Jeśli nie tworzymy, to znak, że się nie rozwijamy. Twórczość jest pierwszą wskazówką na drodze rozwoju osobistego. To napój mądrości, podawany z Kosmosu. Wpływa do mózgu i rozświetla jego dawne ciemności.

Bądźmy tego świadomi aby móc wyzwolić się z łańcuchów „ego”. Wolność jest naszym największym skarbem, który warto odkryć. Pora odkopać go w sobie i żyć w radości. Oczyścić skarb wodą i podlać jak roślinę aby wzrastała.

Niech ten napój mądrości wpływa z kosmosu do wszystkich umysłów ludzi, którzy chcą wzrastać i rozwijać się duchowo. To pokarm dla duchowej Istoty w nas samych.Danuta Wachowska
http://www.danuta.stronawww.eu/
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


przewóz zwierząt szkolenie