Elokwentne dziecko

Czy chcecie mieć elokwentne dzieci? Jeżeli tak, to możemy zdradzić wam najprostszy sposób: mówcie do nich jak najwięcej.

Pracownicy bostońskich szkół, aby dzieci miały lepsze wyniki w nauce chodzą po domach i zachęcają rodziców aby na głos opisywali każdą czynność jaką wykonują.

Nauczyciele dążą do tego, aby zmniejszyła się różnica pomiędzy dziećmi z ubogich domów, a ich rówieśnikami z klasy średniej. Prowadzą warsztaty z grupą matek i ojców. Celem jest przygotowanie dzieci do szkoły. Nauczyciele wyjaśniają, że gdy dziecko płacze zamiast użalać się nad nim lepiej wyjaśnić jest co się dzieje.

Szykując dziecko na podwórko opowiadaj o czynnościach, które wykonujesz. Twoje dziecko będzie bardziej elokwentne a wychowanie dzieci spokojniejsze.
Rodzice z ubogich domów poświęcają mniej czasu na rozmowy ze swoimi pociechami, dlatego już w III-IV klasie szkoły podstawowej zauważalne są braki w edukacji.

Rodziców nie można o nic obwiniać. Trzeba pokazać im ćwiczenia, które pomogą dzieciom w nauce.

Zabawy i rozmowy z dzieckiem maja tatusiom, matkom i pociechom sprawiać radość i przyjemność. Dzięki takiej relacji Twój maluch będzie bardziej otwarty, a poprzez to wychowanie dzieci będzie łatwiejsze.